Ultrazvukové vyšetrenie 30.-32. týždeň - PRENATAL Žilina
Táto stránka používa na poskytovanie služieb súbory cookies. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac info. Ok

30. – 32.týždeň

V období III.trimestra posudzujeme predovšetkým rast plodu (tzv.biometriu plodu s odhadom jeho hmotnosti), uloženie a štruktúru placenty, množstvo plodovej vody. Toto vyšetrenie umožňuje odhaliť vývojové chyby, ktoré sa vyskytli po 22. týždni gravidity. Je potrebné zdôrazniť, že kvalita zobrazenia a úspešnosť detekcie chyby plodu je už limitovaná veľkosťou plodu. Doplnkovým, ale významným vyšetrením je Dopplerovské vyšetrenie prietokových parametrov v cievach plodu.

Pri zachytení vrodenej vývojovej chyby závisí ďalší postup na charaktere a závažnosti chyby. V niektorých prípadoch je indikované ďalšie vyšetrenie (napr. magnetická rezonancia), 3D/4D ultrazvuk, prípadne opakovanie 2D ultrazvukového vyšetrenia. Tehotná žena a jej partner sú oboznámení s vplyvom nálezu na zdravie plodu a sú s nimi konzultované možnosti riešenia situácie. Rozhodnutie o osude tehotnosti vždy patrí rodičom a je lekármi plne rešpektované.

Merané parametre: BPD(priemer hlavičky), FL(dĺžka stehennej kosti), AC(obvod bruška), EFW(odhad hmotnosti).

 

Objednať sa na vyšetrenie »